Almanya’da bir mezbahada çalışanların tamamında koronavirüs tespit edildi

Almanya'nın Rheda-Wiedenbrück kasabasındaki mezbahada çalışanların tamamında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.

Berlin Haber – Almanya’nın Rheda-Wiedenbrück kasabasındaki mezbahada çalışanların tamamında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.

Almanya’nın Gütersloh kenti yakınlarında bulunan Rheda-Wiedenbrück kasabasındaki bir mezbahada çalışanların 128’inde yapılan Kovid-19 testlerinin tamamı pozitif çıktı.

Ayrıca kasabada yaşayan 500 kişiye yapılan testlerin de 400’ü pozitif çıktı. Enfekte olanların mezbahanın domuz kesimi bölümünde çalışanların olduğu bildirildi.

Mezbahada çalışanların temas ettikleri kişiler ise önlem olarak karantinaya alındı. Kasabada vaka sayısının artması nedeniyle bütün ana okulları ve ilkokullarda yeni öğretim yılına kadar ara verildi.

Mayıs ayında Coesfeld kendi bölgesindeki bir et fabrikasında meydana gelen bir salgın sonrasında sağlık otoriteleri tarafından yapılan büyük ölçekli bir korona serisi testinde, Tönnies’te sadece birkaç vaka bulunmuştu.


Almanya mezbahalarında korona patlaması
Almanya’da faaliyet gösteren mezbahalarda patlayan koronavirüs vaka sayıları hükümetin gündeminde. Bugün yapılması gereken ilgili toplantı Çarşamba gününe ertelendi…devamı


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz