Enis Berberoğlu, Musa Farisoğulları ve Leyla Güven’in milletvekillikleri düşürüldü

CHP milletvekili Enis Berberoğlu ile HDP'li milletvekilleri Musa Farisoğulları ve Leyla Güven'in milletvekillikleri düşürüldü.

27

Berlin Haber – CHP milletvekili Enis Berberoğlu ile HDP’li milletvekilleri Musa Farisoğulları ve Leyla Güven’in milletvekillikleri düşürüldü.

CHP milletvekili Enis Berberoğlu ile HDP’li milletvekilleri Musa Farisoğulları ve Leyla Güven’in milletvekillikleri, “kesin hüküm giydiklerine dair mahkeme kararlarının kesinleşmesi” gerekçesiyle düşürüldü.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) Genel Kurul çalışmalarını içeren resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanlığının, Anayasa’nın 84’üncü maddesine göre İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, Diyarbakır milletvekili Musa Farisoğlulları ile Hakkâri milletvekili Leyla Güven’in kesin hüküm giydiklerine dair kesinleşen mahkeme kararları hakkında tezkereler bilgisine sunuldu” denildi. Açıklamada “bilgiye sunulan tezkereler doğrultusunda kesinleşen mahkeme kararı nedeniyle ilgili milletvekillerinin milletvekilliklerinin düştüğünün Genel Kurulun bilgisine sunulduğu” kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz