Almanya’da yeni teşvik paketi yolda

Alman hükümeti ekonomiyi canlandırmak için yeni bir teşvik paketi üzerinde çalışıyor. Paketin 80-100 milyar euro hacminde olması bekleniyor.

64

Berlin Haber – Alman hükümeti ekonomiyi canlandırmak için yeni bir teşvik paketi üzerinde çalışıyor. Paketin 80-100 milyar euro hacminde olması bekleniyor.

Almanya’da pandemi döneminde işsizlik oranında kaydedilen artışın uluslararası standartlara kıyasla düşük olmasında, hükümetin 1 trilyon euronun üzerindeki paketlerle işverenlere destek sağlaması etkili oldu.

Almanya’da uygulanan kısa süreli çalışma programı, işverenlerin çalışanları pandemi döneminde bozulan ekonomik şartlar nedeniyle işten çıkarmamasını amaçlıyor. Çalışma saatleri düşürülen kişilerin maaşlarının en az yüzde 60’ı devlet tarafından ödeniyor.

Federal İstihdam Dairesinin açıkladığı verilere göre, Mart ile Mayıs ayları arasında Almanya’daki şirketler 11,7 milyon çalışanın kısa süreli çalışma programına kaydettirmek için başvuruda bulundu.

DWTürkçe’nin aktardığı haberde Alman hükümeti ekonomiyi canlandırmak için yeni bir teşvik paketi üzerinde çalışıyor. Hükümetin iki gündür ele aldığı paketin 80-100 milyar euro hacminde olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz