Belçika’da 42 gün önce kaçırılan 13 yaşındaki Türk çocuk polis operasyonuyla kurtarıldı

Belçika'nın Genk şehrinde 42 gün önce maskeli ve ağır silahlı kişiler tarafından evine baskın düzenlenerek kaçırılan 13 yaşındaki Türk kökenli çocuk polis operasyonu sonucu kurtarıldı.

57

Berlin Haber – Belçika’nın Genk şehrinde 42 gün önce maskeli ve ağır silahlı kişiler tarafından evine baskın düzenlenerek kaçırılan 13 yaşındaki Türk kökenli çocuk polis operasyonu sonucu kurtarıldı.

Limburg ve Anvers bölgesinde düzenlenen operasyonlarda 7 kişi gözaltına alındı.

öz konusu çocuk 20 Nisan’ı 21 Nisan’a bağlayan gece ailesi ile yaşadığı evden kaçırıldı. Çocuğun çalıntı araçla kaçırıldığı ortaya çıktı.

Euronews’te Gülsüm Alan’ın haberinde konu ile ilgili basın açıklaması düzenleyen Limburg savcılığı kurtarma operasyonunun pazar akşam düzenlendiğini duyurdu.

Belçika basını kaçırılan çocuğun aile fertlerinin daha önce uyuşturucu kaçakçılığına karıştığını, bu yüzden polis tarafından tanındığını ileri sürdü.

Kaçırılma olayının ardından aileden milyonlarca euro fidye talep edildiği de iddia ediliyor. Savcılık, söz konusu iddiaların araştırıldığını açıkladı. Olayın uyuşturucu ile ilgili bir hesaplaşma olup olmadığını da araştırılıyor.

Öte yandan çocuk ve ailesine psikolojik destek sağlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz