Berlin Büyükelçisi Aydın: Türkiye Alman turistleri ağırlamak için hazır

Almanya’da salgın için alınan önlemlerin hafifletilmeye başlaması sonrasında, 15 Haziran itibariyle seyahat uyarısının kalkacağı yönünde açıklamalar, yaz tatili planlarını canlandırdı.

51

Berlin Haber – Almanya’da salgın için alınan önlemlerin hafifletilmeye başlaması sonrasında, 15 Haziran itibariyle seyahat uyarısının kalkacağı yönünde açıklamalar, yaz tatili planlarını canlandırdı.

Son günlerde, seyahat sınırlamasının kaldırılması kararının Türkiye’yi de içine alacak şekilde genişletileceği şeklindeki haberler sonrasında bir açıklama yapan, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Türkiye’nin Alman turistleri ağırlamak için hazır olduğu mesajını verdi.

Türkiye’de gelecek ayın ilk haftasından itibaren yurtiçi, Haziran ortasından itibaren de uluslararası uçuşların başlayacağını söyleyen Aydın, Alman basın ajansı DPA’ya verdiği demeçte, “Türkiye’de yetkili makamlar gerekli tüm önlemleri alıyor. Biz, federal hükümetin tüm bu gelişmeleri dikkate alarak karar vereceğinden eminiz. Türkiye turizm için AB üyesi birçok ülkeden açık ara daha iyi durumda ve gerekli önlemleri önceden aldı ve alıyor. Bu yüzden seyahat uyarısının kalkmamasını pek ihtimal dahilinde görmüyorum” dedi.

Geçen hafta içinde meslektaşı Mevlüt Çavuşoğlu’yla turizmin başlatılabilmesi olasılığını görüşen Dışişleri Bakanı Heiko Maas, “Türkiye’nin de yakında Alman ve Avrupalı turistler için yeniden bir destinasyon olabilmesini diliyoruz. Ancak bunu zamanı geldiğinde, ciddi sağlık kriterlerini gözeterek değerlendireceğiz. Görüşmelerimiz sürecek” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz