SPD Milletvekili Güngör Yılmaz’dan Türkçe ve Almanca Bayram mesajı

154

Berlin Haber – Hamburg Eyalet Parlamentosu SPD Milletvekili Güngör Yılmaz Ramazan Bayramı dolayısıyla Türkçe ve Almanca bir mesaj yayınladı. Yılmaz mesajında, sevdiklerinizin ve kendinizin sağlığını riske atmayınız. Bayram günlerinde de sosyal mesafe ve hijyen koşullarını gözardı edilmemesi gerektiğini ifade etti.

Sevgili Hamburglular,

Bazı ülkelerde azalarak, bazılarında ise artarak etkisini sürdüren koronavirüsü pandemisi, özel, iş ve sosyal hayatımızı derinden değiştirdi. Ramazan Bayramı günlerinde sosyal mesafe ve hijyen kuralları nedeniyle ortak kutlamalar, bayram ziyaretleri ve kucaklaşmalar ne yazık ki olamayacak. Binlerce insanı aramızdan alıp götüren bu pandemiden alınması gereken ders, tüm farklılıklarımıza rağmen, toplumda hepimizin birbirimize ne kadar ihtiyacı olduğunu, toplumsal dayanışmanın önemini gözler önüne sermesidir. Sevdiklerinizin ve kendinizin sağlığını riske atmayınız. Bayram günlerinde de sosyal mesafe ve hijyen koşullarını gözardı etmeyiniz.
Tüm Müslümanların Ramazan Bayramını kutlar, barış, mutluluk ve bu olağanüstü günlerde elbette özellikle sağlık dilerim.

GÜNGÖR YILMAZ
Hamburg Eyalet Parlamentosu SPD Milletvekili

Liebe Hamburgerinnen und Hamburger

Die Coronavirus-Pandemie befindet sich in einigen Ländern im Abwärtstrend, in anderen im steigenden Trend. Sie hat unser Leben tief verändert. Anders als sonst sind gegenseitige Besuche und gemeinsame Feiern bei dem diesjährigen Ramadan-Fest aufgrund der Abstands- und Hygienevorschriften nicht möglich. Die Pandemie, die Tausenden Menschen das Leben gekostet hat, sollte uns lehren, dass trotz aller Unterschiede jeder in der Gesellschaft auf den anderen angewiesen ist. Nur mit gesellschaftlicher Solidarität sind die großen Probleme als Folge der Pandemie zu bewältigen. Um die Gesundheit ihrer Liebsten und Ihre eigene nicht zu gefährden, gilt es auch beim Ramadanfest die Abstands- und Hygienevorschriften einzuhalten.
Ich wünsche allen Musliminnen und Muslimen ein friedliches, glückliches und vor allem gesundes Ramadan-Fest.

GÜNGÖR YILMAZ
Abgeordnete der Hamburgischen Bürgerschaft (SPD)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz