Almanya’da yaşayan Türk gençlerinden örnek davranış: “Yaşlılara bayram hediyesi”

Almanya’da yaşayan gençler YTB’nin desteğiyle ülkeye ilk göç eden birinci nesilden dedelerini ziyaret ederek yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla hediyeler verdiler.

28

Berlin Haber – Almanya’da yaşayan gençler YTB’nin desteğiyle ülkeye ilk göç eden birinci nesilden dedelerini ziyaret ederek yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla hediyeler verdiler.

Ziyaretten dolayı duygu dolu anlar yaşayan ve gözyaşlarına hâkim olamayan ilk nesilden vatandaşlar ise hem gençlere teşekkür ederek dua ettiler ve gençlere çalışmalarında başarılar dilediler.

Almanya’nın Ludwigsburg şehrinde Türk Sivil Toplum kuruluşlarında çalışmalar yürüten gençlerin bir araya gelerek oluşturdukları platform örnek bir davranışa imza attı. İşçi güçü anlaşmaları çerçevesinde Almanya’ya ilk gilen birinci nesilden dedelerini unutmayan gençler, koronavirüs salgını sürecinde hatırlarını sormak ve ihtiyaçlarını karşılamak için ziyaretler gerçekleştirdi. Yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla da hediyeler takdim eden gençler, geçmişte Almanya’da yaptıkları çalışmalar için de ilk nesilden vatandaşlara teşekkür etti.

Karşılarında gençleri gören yaşlı vatandaşlar ise bu anlamlı ziyaret karşısında gözyaşlarını tutamadı. Almanya’ya ilk göç ettikleri günleri, yaptıkları dernek faaliyetlerini ve cami inşaatlarındaki çalışmaları anlatan ilk nesilden vatandaşlar, gençlere dualar ederek çalışmalarında başarılar diledi. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) da başlattığı “Diaspora Covid-19 Destek ve İş Birliği Programı” çerçevesinde gençlerin oluştuğu platforma destek sağladı.

YTB tarafından başlatılan “Diaspora Covid-19 Destek ve İş Birliği Programı” ile yurt dışında salgına karşı gönüllü faaliyet yürüten vatandaşlar ve onların kurmuş oldukları STK’lara desteklerde bulunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz