Almanya Dışişleri Bakanı Maas’tan Müslümanlara Ramazan bayramı mesajı

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, tüm Müslümanların Ramazan bayramını kutlayarak, Ramazan ayının aynı zamanda birliktelik anlamına geldiğini, koronavirüs nedeniyle getirilen temas kısıtlamalarının ne kadar acı verici olduğunu anlayabildiğini söyledi.

21

Berlin Haber – Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, tüm Müslümanların Ramazan bayramını kutlayarak bär baram mesajı yaynıladı.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, tüm Müslümanların Ramazan bayramını kutlayarak, Ramazan ayının aynı zamanda birliktelik anlamına geldiğini, koronavirüs nedeniyle getirilen temas kısıtlamalarının ne kadar acı verici olduğunu anlayabildiğini söyledi. Maas, buna rağmen bu zor durumdan yaratıcı ve cömert jestlerin ortaya çıktığını ve bunun umut verici olduğunu kaydetti.

Dışişleri Bakanı, Ramazan ayında dünya çapında çatışma bölgelerindeki insani durumu gözönüne alarak Birleşmiş Milletler’in ilan ettiği ateşkese pek çok bölgede uyulmamasını da eleştirdi. “Bazılarının son derece büyük bir duyarsızlıkla korona krizinin gölgesinde kendine avantaj sağlamaya çalıştığı” eleştirisinde bulunan Maas, “Yıllardır süren ağır çatışmaların yaşandığı bölgelerdeki insanların nefes alacak böyle bir molaya acilen ihtiyacı vardı. Alman hükümeti dünya çapında çatışmaların çözüme kavuşması ve korona krizinin olumsuz sonuçlarının giderilmesi için çalışmaya devam edecektir” mesajını verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz