HDP: İstifa kararı Ahmet Şık’ın kendi takdiridir

HDP MYK, patisinden ayrıldığını duyuran HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık ile ilgili açıklama yayımlayarak, “Birlikte çalıştık, birlikte emek verdik. İstifa kararı kendi takdiridir”

71

Berlin Haber – HDP MYK, patisinden ayrıldığını duyuran HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık ile ilgili açıklama yayımlayarak, “Birlikte çalıştık, birlikte emek verdik. İstifa kararı kendi takdiridir” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın HDP’den istifa etmesine ilişkin açıklama yayımladı.

HDP’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Sayın Ahmet Şık ile Haziran 2018 seçimlerinden bu yana birlikte çalıştık, birlikte emek verdik. İstifa kararı kendi takdiridir. HDP üzerine düşen siyasal ve tarihsel sorumluluğun farkında olarak çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir” denildi.

Ne olmuştu?

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, partisinden istifa ettiğini duyurdu

Milletvekili Ahmet Şık HDP’den istifa etti
İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, HDP’den istifa ettiğini açıkladı.

Kararının bireysel bir politik tutum olduğunu belirten Şık, “1 Nisan günü, ilgililerine iletmiş olduğum istifa kararım, bugün (4 Mayıs 2020) itibariyle resmiyet kazanmıştır…devamı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz