Erdoğan’dan Somali’ye yardım paylaşımı: Medeniyet imkan değil, vicdan meselesidir

Türkiye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için Somali'ye aralarında yerli yoğun bakım solunum cihazının da bulunduğu tıbbi yardım malzemeleri gönderdi.

59

Berlin Haber – Türkiye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için Somali’ye aralarında yerli yoğun bakım solunum cihazının da bulunduğu tıbbi yardım malzemeleri gönderdi. Somali, yerli yoğun bakım solunum cihazının gönderildiği ilk yabancı ülke oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Somali’ye gönderilecek yardımlarla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Yardımların fotoğrafını paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Medeniyet imkân değil, vicdan meselesidir. Milletimizin imkânları da vicdanı da mazlum ve muhtaçların yanındadır” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Milli Teknoloji Hamlesi ile geliştirdiğimiz solunum cihazları Somalili kardeşlerimize nefes olacak. Medeniyet imkan değil, vicdan meselesidir. Milletimizin imkanları da vicdanı da mazlum ve muhtaçların yanındadır. Aziz Milletim, senin kalbinde merhamet adlı bir çınar vardır.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz