Berlin’de yüzlerce kişi koronavirüs kısıtlamalarını protesto etti

Almanya'nın başkenti Berlin'de yüzlerce kişi koronavirüs tedbirlerini protesto etti.

57

Berlin Haber – Almanya’nın başkenti Berlin’de yüzlerce kişi koronavirüs tedbirlerini protesto etti. Polis protestonun izinsiz olduğu ve sosyal mesafe kuralına uymadıkları gerekçesiyle eylemcilere müdahale ederek çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Berlin’nin Rosa-Luxemburg Meydan’ında yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemlerini protesto etmek amacıyla yapılan izinsiz gösteride polis çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı ve  çevre yollarını da trafiğe kapattığı, izinsiz gösteride, protestocular ellerinde “Alman Anayasası” yazan dövizler taşıdılar.

Protestocular, Alman hükümetinin koronavirüs (Covid-19) kısıtlamalarıyla anayasadaki temel hakları ihlal ettiğini savundu.

Hoparlörlerden birçok kez Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan 1,5 metre sosyal mesafe kuralını hatırlatan ve göstericilerin meydandan ayrılmasını isteyen polis, çağrılara uymayan çok sayıda göstericiyi gözaltına aldı.

Almanya’nın Baden-Württemburg eyaletinin Stuttgart kentinde de yaklaşık 500 kişinin Covid-19 önlemlerinin protesto ettiği bildirildi.


Almanya-Polonya Sınırında Karantina Protestosu: “Çalışmamıza izin verin”

Almanya’daki işlerine gitmek için sınır geçişlerini kullanmak zorunda olan Polonyalılar, koronavirüs salgınına karşı önlemler kapsamında uygulanan kısıtlamaları …devamı


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz