Bundesliga mayıs ayı sonunda seyircisiz başlayabilir

Almanya birinci futbol ligli Bundesliga, mayıs ayı sonunda seyircisiz olarak yeniden başlayabilir.

30

Haber – Almanya birinci futbol ligli Bundesliga, mayıs ayı sonunda seyircisiz olarak yeniden başlayabileceği, bununla ilgili düzenlemelerin hız kazandığı belirtildi.

Almanya’da ağustos ayı sonuna kadar uzatılan kamuya açık toplu organizasyon yasağına rağmen, 16 eyalet Başkanı, Başbakan Angela Merkel ile görüşerek kendisini ikna etmeye çalıştığı, koronavirüs salgını sebebiyle alınan önlemlerin hafifletilip 2019-2020 Bundesliga sezonunun seyircisiz olarak tamamlanmasının hedeflendiği kaydedildi.

Bundesliga’da bu sezon en son 11 Mart tarihinde müsabaka oynanmış, ligin bitmesine 9 hafta kala Covid 19 nedeniyle kalan maçlar ertelenmişti.

Konuyla ilgili 23 Nisan tarihinde Bundesliga kulüplerinin genel bir toplantı yapması ve Almanya’daki futbol liglerinin kaderiyle ilgili önemli kararlar alması bekleniyor. Bundesliga ve Bundesliga 2 futbol liglerini içerisine alan Almanya Futbol Ligi (DFL) yöneticilerinin de kalan maçlarla ilgili ortak bir karar alması gündemde.

Almanya’da futbol ligleri mayıs ayı sonunda başlamazsa 2020-2021 gelecek sezonunun ağustos ayında başlamasına imkansız gözüyle bakılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz