Maas’dan uyarı: Koronavirüs tedbirlerinin erken gevşetilmesinin trajik sonuçları olur

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Almanya'da koronavirüs tedbirlerinin erken gevşetilmemesi konusunda uyardı. Maas bunun trajik sonuçları olabileceğini söyledi.

23

Berlin Haber – Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Başbakan Angela Merkel’in eyalet başbakanları ile bugün yapacağı toplantı öncesinde koronavirüs önlemlerinin gevşetilmemesi konusunda uyardı.

Soyal Demokrat Partili (SPD) Dışişleri Bakanı Maas Rheinische Post gazetesine verdiği demeçte, “Her gün yeni acı ölüm rakamlarının yaşandığı sınırlarımızın ötesindeki bazı ülkelerdeki manzara şunu gösteriyor: Temasın engellenmesinin erken kaldırıldığı her günün, insanlarımızın sağlığı açısından trajik sonuçları olabilir” dedi.

Almanya’da koronadan çıkış için karar günü: Önlemler nasıl gevşetilecek?

Almanya’da vaka sayısının güçlü bir biçimde yeniden artması halinde Alman resmi makamlarının şu ankinden çok daha sert önlemler almak zorunda kalacağı uyarısı yapan Maas, “Böylesi bir senaryoyu engellemek için her şeyi yapmak zorundayız. Bütün risklerin titizlikle ölçülüp biçildiği bir çıkış stratejisine ihtiyacımız var” diye konuştu.

Maske ve aplikasyon önerisi

DWTürkçe’nin verdiği haberde Almanya Dışişleri Bakanı, tedbirlerin gevşetilmesi halinde gönüllü olarak kullanılacak bir koronavirüs aplikasyonu ile enfeksiyon bulaşanların temasta olduğu insanların hızlıca bulunması ve bilgilendirilmesini önerdi. Maas, ayrıca yeterli sayıda temin edileceği güvence altına alınır alınmaz da maske takılması zorunluluğunun düşünülmesinden yana.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz