Hyundai’den ‘Yürüyen otomobil’

Hyundai'nin CES 2019 etkinliğinde tanıttığı yeni aracı 'Elevate', tekerlek tasarımıyla dikkat çekti. Daha çok doğal afetlerde kullanılmak üzere tasarlanan araç, yüksek manevra kapasitesine sahip ve tekerlekleriyle 'yürüyebiliyor'.

43

Şirketin zor arazilerde yol alabilmesi için tasarladığı araç, Las Vegas’ta gerçekleşen Dünyanın en büyük teknoloji şovu CES 2019’da görücüye çıktı.

Aracın ilk etapta acil müdahale ekipleri tarafından kullanılması planlanıyor.

Otomobil, elektrikli araçların gücü ile robotların kapasitesini bir araya getiriyor. Şirket aracının deprem ve tsunami bölgelerinde ilk yardım ekiplerinin işlerini kolaylaştıracağı iddiasında. Söz konusu otomobilin fiziksel engellilerin hayatlarını kolaylaştıracağı da belirtiliyor.

TEKERLEKLERİ 360 DERECE DÖNEBİLİYOR

Yaşanması muhtemel doğal felaketler sonrasında insanların yardımına yetişmesi amacıyla da geliştirilen yürüyen otomobil Hyundai Elevate, gerektiği yerde zıplayabiliyor ve ayaklar yardımıyla gidilmesi gereken bölgeye tırmanabiliyor.
Ayrıca yetkililer tarafınca belirtilen bilgilere göre, söz konusu yürüyen aracın tekerleklerinin 360 derece de dönebildiği de özellikle belirtildi.

Bu durum ise, söz konusu aracın her türlü arazide rahatlıkla ve hiçbir engele takılmadan ilerlemesine yardımcı oluyor.

Otomobilin taksi olarak hizmet verecek olan versiyonuna dair görüntüler de şirket tarafından yayınlandı. (Kaynak: Ntv)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz